Sosem gondoltam volna, hogy mekkora fejtörést okoz majd az, hogy milyen dolgokat szerezek be születendő gyermekemnek.
De szinte nap mint nap nehézségekbe ütköztem és ilyen kérdéseket tettem fel magamnak:
„Jajj, ez is kellene?” „Van erre szükségünk?” „Fogjuk ezt majd használni?”
És amikor ezeket már eldöntöttem egy-egy termék kapcsán, akkor jött ez:
„Jó-jó, de melyiket?”
Elképesztően nagy a választék minden téren.
Abban viszont biztos voltam, hogy kezdő anyukaként mikre van egészen biztosan szükségem. Ilyen volt például a légzésfigyelő és a bébiőr.
De itt sem volt egyszerű a választás, míg rá nem bukkantam arra a bébiőrre, ami nekem a legeslegkényelmesebb. Mivel amíg a gyerek alszik, nem egy helyben ülök a lakás egy másik pontján, mert annak kábé semmi értelme nem lenne, ezért azon filóztam, hogy lehet megoldani azt a kérdést, hogy ne kelljen berohangálnom a szobába megnézni a bébit vagy a bébiőrt valahol…
Töprengéseim és böngészéseim eredményeként rábukkantam a tökéletes megoldásra, ami jelen esetben a TrueLife NannyWatch A15! Egy olyan bébiőrt találtam a „személyében”, aminek a mami-egysége egy karóra, aminek a kijelzőjén figyelhetem szemem fényét az ágyikójában.
300 méterig tökéletesen működik a kép és hangátvitel, ez majd nyáron lesz igazán fontos, amikor mondjuk én kivonulok a teraszra napozni meg kávézgatni (na persze…).
Nagyon praktikus egyébként ez a megoldás, mert mivel mostanában egyéb más órát nem hordok (tök felesleges), fel tudom csatolni gond nélkül.
A beállítások viszonylag egyszerűen mentek, azt leszámítva, hogy sajnos nincs magyar menüje, az én angolom meg… a kialvatlan anyukasággal párosítva hmmm, inkább hagyjuk… De szerencsére a férjem egy technikai zseni és segített ebben is.
Sok hasznos funkciója van a szerkentyűnek, például automatikusan a sötétedés érzékelésével éjjellátó funkcióba kapcsol.
A szoba hőmérsékletét is mutatja, bár nem hőmérő, de támpontnak abszolút megfelel, főleg hogy én váltig állítom a férjemnek mindig, hogy a hálószobában hidegebb van, mint máshol.
Az alap funkciói közé pedig nem pusztán a kamerás figyelés tartozik, hanem például az ún. VOX funkció beállításakor a képernyő kímélő üzemmódba helyezkedik, de rezgéssel jelzi azt, ha aktivitás van a kiságyban, azaz sírni kezd a bébi. Ez első alkalommal tök vicces volt, mert valamiért levettem az órát és a nappaliban hagytam. Kislányunk sírni kezdett, apukájával bementünk a szobába, kivettük a kiságyból és közben valahonnan hallottuk a saját hangunkat is a sírás mellett… Néztünk egymásra, hogy ez most mi?! Akkor jöttem rá, hogy a mami-egység működésbe lépett…
Egyébként én a kedvenc „Tavaszi szél vizet áraszt” című dalt is el tudom neki énekelni bárhonnan, ha éppen csak annyi szükséges a visszaalváshoz, mert kétirányú a hangátvitel, szóval ő is hallja az én csilingelő (vagy inkább fáradtan és olykor hamisan éneklő) hangomat.
De ha már saját magam is unom a hangomat, akkor létezik egy B-terv, mégpedig a ringató dallam lejátszás, azaz egy gombnyomással kellemes babazenét küldhetek a kicsikémnek. Ezzel kímélve a meglehetősen igénybevett hangszálaimat és a környezetem fülét is.
Ha valaki ragaszkodik a fix időben való etetéshez, akkor ő pedig be tudja állítani magának azt, hogy jelezzen, amikor aktuális a következő evés.
Nálunk ez nem játszik, mert én az igény szerinti táplálást választottam, de attól még bármi más okból hasznos lehet a jelzés. Például ha bármilyen gyógyszert kell adnunk vagy egyéb dolgot kell rendszeresen csinálnunk.
Szóval összességében azt kell mondanom, hogy bármennyire szkeptikus voltam, hogy szükség van-e bébiőrre akkor is, ha nem túl nagy lakásban él az ember és 4-5 lépéssel ott tud lenni a gyerekszobában,
szerintem nagyon szuper találmány!
Én mint első gyerekes paraanyuka sokkal nyugodtabb vagyok, ha látom a picikém. Amúgy is bemennék hozzá kábé ezerszer, megnézni hogy alszik-e, lélegzik-e, satöbbi, de így azért ezerszer nem, már csak százszor megyek be egy alvás alatt…
Ti is ilyenek voltatok/vagytok a kisbabátokkal kapcsolatban? Nyugtassatok meg, hogy ez normális…
Tomkó Bori
főszerkesztő
(képek: saját és TrueLife, felhasználásuk engedélyhez kötött)