Kiss Tünde gyékényfonó népi iparművész
Három gyermek édesanyja, elhivatott hagyományőrző, kézműves közösségben aktívan szerepet vállaló vezető és 2008 óta egyéni vállalkozó vagyok.
Bemutatkozásom után általában az embereken csodálkozást és a meg nem értést szoktam látni. Ez a mesterség létezik még hazánkban? Valóban ma Magyarországon már nagyon kevés alkotó talán, csak egy-két tucatnyi ember őrzi e mesterség tudományát.
Lassan 20 éve foglalkozom a természetes anyagok megmunkálásával. Munkámra leginkább azt szoktam mondani, hogy a hagyományt fonom össze a mai modern világunkkal. Ebben a szellemiségben születnek meg, készülnek gyékényből, kákából fonott ékszerek, öltözék kiegészítők (övek, kalapok, táskák, hátitáskák), a mai kor igényeinek megfelelő lakberendezési tárgyak.
Az általam felhasznált alapanyagokat évről-évre én gyűjtöm be és fontosnak tartom, hogy csak hazai növényekkel dolgozom, ezzel is a fenntarthatóságot és környezettudatosságot próbálom népszerűsíteni.
Szeretném, hogy ez a régi kézműves mesterség még sokáig fennmaradjon, ezért nemcsak alkotó kézművesként dolgozom, hanem iskolákban, rendezvényeken, workshopokon oktatom is a tevékenységet.
Róla írták:
Egy nagyon régi hagyományos mesterséget próbál megőrizni, közben környezettudatosságra, fenntarthatóságra nevel. Igyekszik mindig kreatív és újszerű dolgokat létrehozni, mindezt 3 gyermek és egy háztartás vezetése mellett, nem beszélve a Palócföldi Népi Iparművészek Egyesületében, illetve Népművészeti Egyesületek Szövetségében betöltött fontos szerepéről, miközben többször is képviselte hazánkat nemzetközi rendezvényeken.
-
Horváth-Vida SaloméMár szavaztál!19% 285 / 1.4k
-
Jakus LottiMár szavaztál!9% 144 / 1.4k
-
Kiss TündeMár szavaztál!16% 233 / 1.4k
-
Kővágóné Papp EdinaMár szavaztál!45% 660 / 1.4k
-
Palásthy JuliannaMár szavaztál!9% 134 / 1.4k