Manapság az internet világában azt a korszakot éljük, amikor nemcsak a tájékozódás, a vásárlás és az ügyintézés sokkal egyszerűbb, hanem a kommunikáció, az ismerkedés is. Egyszerűen nyitottabb a világ és gyorsabban alakulnak ki kapcsolatok, melyek nagy része felszínes.
Az Instagram kifejezetten az a platform, ahol egyesek bejelölnek mindenféle ember típust, a követőtábor gyarapításának érdekében. Aztán előtérbe kerülnek a kedvelések, kommentek, privát üzenetek, és egyik pillanatról a másikra, egy addig vadidegennek számító illetőből hirtelen a virtuális barátod-barátnőd lesz. Ami egyébként egy természetes folyamat, de nem árt letisztázni néhány dolgot.
Szabályok lefektetése
Bár nem vagyunk egyformák, még nem jelenti azt, hogy nézőpont eltérés miatt ne létesítsük társas, vagy jelen esetben online kapcsolatot. Az egyénnek alapjában véve meg van a kis rutinja, és közbejöhetnek időszerű nem várt problémák, események is. Ettől függően nem biztos, hogy prioritást érez, hogy azonnal beszámoljon a friss kapcsolatból származó félnek. Adjunk időt, illetve teret kibontakozni. Mások vagyunk, eltérő fontossági sorrenddel. Vannak dolgok, amiket nem szabad erőltetni. Jönni fog, ha jönni kell, és ha elérkezik, a megfelelő pillanat.
A megismerkedési procedúra
A kezdetlegesség elején, természetesnek tűnik minden. Általában a legjobb formáját hozza mindkét fél, nagy az összhang, sok a feltáratlan téma, és ez által válik érdekessé a folytatás alakulása. Amikor már azt érzed, hamarosan átléped a siker küszöbét, mert önazonos tudsz maradni, vállalni magad, és kétségek, illetve kötöttségek nélkül tudsz kommunikálni, a másik oldalon lévő féllel, akkor fog megtalálni az igazság. Leginkább ezek a konfliktus közeli állapotok, mert ekkor fedezitek fel az egymásban található, apró, és nagyobb ellentéteket, hibákat.
Én kiadású jellem
A felek közül valamelyik biztosan erőteljesebb személyiség lesz, aki próbálja átvenni a beszélgetés irányítását. A kedvenc típusaim, bár nem szeretem a beskatulyázást, de tapasztalatból mondom, hogy a legtöbb jellem, akivel valaha is online kapcsolatot létesítettem, az vagy felülkerekedő volt, esetleg a másik véleményével egyet nem értő, de akadt én kiadású karakter is, akinek azért voltam szükséges, hogy minden nap beszámoljon az őt ért atrocitásokról, pozitív és negatív behatásokról egyaránt.
A számonkérés időszaka
Amikor, már teljesen elmegy a kedved attól is, hogy belépj arra a közösségi oldalra, mert az egyikőtök élete tartalmatlanabb, mint a másiké, akkor pedig elérkezik a számonkérés, a kikérdezés, és a sértődöttség. Romlik a beszélgetés mértéke, ellaposodik a kapcsolat, és talán sokkal inkább alábbhagy a lelkesedés.
Ez persze nem azt jelenti, hogy nem léteznek kifejezetten jó online barátságok, csupán arra szerettem volna rávilágítani, hogy senkinek nem tartozunk elszámolással. Minden kiküszöbölhető, megoldható, de ahhoz szükséges a partnerek egyenjogúsága, a szabályok lefektetése, és a felek magánéletének tiszteletben tartása. Vannak határok, melyeket nem érdemes átlépni.
Egy jó barátság akkor is működőképes, ha nem akaszkodunk rá azonnal a másikra. Ha tisztában vagyunk a tudattal, hogy megbízhatunk egymásban, és számíthatunk egymásra, nincs az az idő, és az a távolság, mely szét tudná választani ezt az erős köteléket.
Jakó Judit
(kezdőkép: Pexels)