Te is eljátszol a gondolattal minden október 23-a környékén, hogy vajon mit tettél volna, ha ’56-ban vagy fiatal? Kimész az utcára barikádot építeni? Ápolod a sebesülteket? A szeretteidet védve kiutat keresel az országból?
Monica Porter, A budai vár Vagányai című ifjúsági regény szerzője Magyarországon született, családja 1956-ban disszidált, így személyes érdeklődéssel fordul az ’56-os forradalom felé.
A Könyvfesztivál pénteki napján 11 órától a Kner teremben Balázsy Panna műsorvezető beszélget a szerzővel. A programra felsős osztályok jelentkezését is örömmel fogadjuk! A beszélgetés után, 12 órától a szerző dedikál a Móra Kiadó standjánál.
Helyszín: Millenáris D épület, földszint, Kner terem
Időpont: 2024. 09. 27. péntek 11:00–11:45
Fellépő: Monica Porter, Balázsy Panna
A kötetről:
1956-ban járunk, Riki és barátai, a Vagányok úgy élnek, mint az átlagos kiskamaszok: bandáznak és különféle kalandokba keverednek. Teszik mindezt például a romos budai vár titkos alagútjaiban, ugyanis Riki édesapja felel az épület karbantartásáért, ahová így a gyerekek szabad bejárást kapnak. 1956 októberében a Vagányok is lelkesen csatlakoznak a szovjet elnyomás ellen tüntetőkhöz, és a forradalmi eseményeket követően lelkesen tervezik jövőjüket a szabad Magyarországon.
Azonban mikor tankokkal telnek meg Budapest utcái, mindenkinek döntenie kell. Van, aki továbbra is részt vesz az utcai harcokban, van, aki a forradalmárok ellátásáról gondoskodik kitartóan, és akad, akinek a családja végül úgy dönt, elhagyja az országot… Egy biztos: a történések mindegyikőjük életét alapjaiban rengetik meg.
A magyar születésű Monica Porter szüleivel 1956-ban emigrált, jelenleg Londonban él, de magyar gyökerei, és szülei, a híres énekes- és színésznő, Rácz Vali, és az elismert író, újságíró, Halász Péter történetei a mai napig sokat jelentenek számára.